Велика покупка без втрат: експерти розповіли про правила вибору нерухомості

Фото: pixabay.com

Захмарні ціни та невтішна статистика шахрайства на ринку нерухомості України. Люди втратили будь-яку довіру до забудовників та бояться вкладати кошти у нове житло.

Експерти зазначають – перед покупкою житла слід ретельно вивчити всі оголошення забудовника, ознайомитись із відгуками та перевірити всі документи. Адже для того, щоб продати вам свою пропозицію, ріелтори підуть на все. Але і після цього не буде гарантії, що забудовник виконає свою обіцянку.

Часто недобудувавши дім, власники віддають його на реалізацію довіреним особам. І паралельно відкривати нові об’єкти. В результаті гроші у компанії закінчуються, а будинки лишаються недобудованими”, – розповів керівник проєкту девелопера Олексій Коваль у програмі “Ранок з Україною”.

Також варто звернути увагу, за яким договором ви купуєте житло. Найнебезпечніший із них – переуступка. Наприклад, забудовник ще на етапі фундаменту продає всі однокімнатні квартири довіреним особам за 500 тис. грн. Ті, у свою чергу продають їх за 1 млн, коли будинок починає зростати. Далі будівництво з якоїсь причини припиняється – ви вимагаєте гроші у забудовника і він повертає, але лише 500 тис. грн, за які продавав житло від самого початку.

Тож, щоб не псувати собі нерви і не втратити останні заощадження, виконуйте прості правила під час вибору житла на первинному ринку:

Перше – треба ознайомитись із дозволом на будівництво. Він завжди є у публічному доступі. Друге – переконатись, чи відповідають дані, зазначені у дозволі на будівництво, експертному звіту. Третє – переглянути, чи відповідає призначення земельної ділянки намірам забудовника”, – коментує експерт.

Якщо дозволи і земельна ділянка в нормі, ви можете укласти договір. Експерти радять прописувати у ньому якомога більше деталей, наприклад, конкретний номер квартири, поверх, точний номер будинку і назву комплексу, також важливо прописати адресу земельної ділянки. Тоді ви точно отримаєте те, що хотіли.

Поделиться