SpaceX вперше відправила на орбіту корабель із непрофесійними астронавтами

Екіпаж складається з цивільних осіб. Фото: twitter.com/SpaceX

Компанія SpaceX вперше здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з кораблем Crew Dragon, екіпаж якого складають виключно цивільні особи.

Старт відбувся увечері 15 вересня. Четверо цивільних відправилися в космос з місією Inspiration4, повідомляє The Guardian.

Як зазначає видання, це перший чартерний пасажирський рейс космічної компанії Ілона Маска та перший політ на орбіту ракети з екіпажем із непрофесійних астронавтів.

Очолив місію 38-річний мільярдер Джаред Ісаакман, засновник і гендиректор Shift4 Payments. До нього приєдналися медпрацівниця Гейлі Арсено, ветеран військово-повітряних сил та інженер з аерокосмічних даних Кріс Семброскі та вчена- дослідниця Шон Проктор.

The crew of #Inspiration4 is go for launch. pic.twitter.com/xou4rJJnjp

— Inspiration4 (@inspiration4x) September 15, 2021

Арсено, яка у дитинстві пережила рак, стане першою людиною у космосі із протезом (титановим стрижнем у лівій нозі).

Непрофесійні астронавти проведуть три дні на орбіті Землі: на висоті у 575 кілометрів, що приблизно на 160 кілометрів вище від МКС. Потім Dragon і команда Inspiration4 приводняться біля узбережжя Флориди.

Хоча капсула автоматизована, цивільний екіпаж витратив пів року на підготовку до польоту, щоб впоратися з будь-якою надзвичайною ситуацією. Це навчання включало польоти на центрифугах та винищувачах, практику запуску та повторного в’їзду в капсульному тренажері SpaceX та виснажливий похід по снігу на гору Рейнір у Вашингтоні

View from Dragon’s cupola pic.twitter.com/Z2qwKZR2lK

— SpaceX (@SpaceX) September 16, 2021

LeMonade пропонує подивитись, як відбувався старт. 

Поделиться