Серіал “Зломовчання” представлять на Berlinale

«Зломовчання». Фото: пресслужба

Вперше український серіал відібрано до програми 72-го Берлінського фестивалю Berlinale Series Market Selects як «такий, що має високий ринковий потенціал». Іншими словами – як проект, що може зацікавити широку аудиторію у різних країнах.

Власне, першу перевірку трилер “Зломовчання” вже пройшов на «відмінно», викликавши непідробний інтерес українського глядача. Його прем’єра відбулася на початку грудня 2021 року на стримінговому сервісі OLL.TV – і відразу звернула на себе увагу команди Berlinale Series, яка займалася відбором проектів. Цього року до програми Berlinale Series Market Selects увійшли 13 серіалів, знятих кінематографістами з різних країн. «Зломовчання» визнано одним із найперспективніших для показу в інших країнах світу.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

Минув місяць після прем’єри “Зломовчання”, а серіал уже викликав інтерес за межами України! – коментує директор OLL.TV Юлія Трибушна. – Для нас це дуже радісна подія, і не приховуватиму – вона викликає почуття гордості, адже наші амбітні, але ризикові плани втілюються в життя. “Зломовчання” – не лише перший оріджинал для стримінгової платформи в Україні, а й перший експеримент для OLL.TV. Ми мали на меті зробити продукт, який раніше в Україні ніколи не вироблявся, контент іншого рівня – починаючи з високого бюджету і закінчуючи важливими соціальними сенсами. Те, що проект відібраний незалежним міжнародним журі на такому світовому кінофорумі як Berlinale, говорить про те, що все вийшло. Їхній вибір підтвердив нашу мету – створювати для користувачів OLL.TV ексклюзивний якісний продукт європейського рівня”.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

Серіал “Зломовчання” – це результат співпраці української стримінгової платформи OLL.TV, кінокомпанії Star Media, хорватської компанії Drugi Plan та німецького дистриб’ютора Beta Film. Зйомки проходили у Хорватії та Україні у 2021 році.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

У головній ролі знялася українська зірка Ксенія Мішина, а її партнером став хорватський актор, відомий за голлівудськими блокбастерами “Фарго” та “Останні пантери”, Горан Богдан. Режисер картини – Далібор Матаніч, творець серіалу “Новини”(The Paper) для Netflix. Сценарій написав Мар’ян Алчевський – автор серіалу “Успіх” (Success) для HBO Europe.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

Шановне міжнародне журі ще раз підтвердило, що компанія Star Media виробляє якісний продукт, залучаючи для цього найкращих професіоналів своєї справи, – каже продюсер Рита Гребенчікова. – Високий рівень якості картинки серіалу “Зломовчання” був зрозумілий з перших хвилин знайомства з режисером, і це стало сильною мотивацією для всієї команди. Вірю, що цей проект розпочне традицію сучасних якісних серіалів на платформах в Україні, і наш ринок увіллється у світовий тренд”.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

Основою для сценарію став бестселер хорватського письменника та журналіста Драго Хедла “Виборче мовчання” (“Izborna šutnja”) з його “Slavonian Trilogy”. У ньому йдеться про реальне розслідування злочинів, пов’язаних із кримінальним бізнесом та торгівлею людьми. До речі, Драго Хедл відомий далеко за межами Хорватії та неодноразово нагороджувався престижними міжнародними преміями у сфері журналістики за свої резонансні розслідування.

“Зломовчання”. Фото: пресслужба

Berlinale Series Market традиційно проходить під час Берлінського кінофестивалю та збирає галузевих експертів, виробників, дистрибуторів, правовласників для демонстрації та обговорення головних трендів світового серіального виробництва. В рамках Berlinale Series Market представлена секція Berlinale Series Market Selects, де демонструються найбільш яскраві та перспективні для ринку проекти з усього світу.

Поделиться