Робота у нічний час: психологиня дала поради, як налаштувати біоритми

Фото: pixabay.com

Психологиня і коуч Олена Адамова розповіла, чи можливо адаптуватись до роботи за часом інших континентів і як покращити свій стан, не маючи повноцінного сну.

Є дослідження, згідно з яким неправильно проведена ніч має компенсуватись двома тижнями повноцінного сну. А вже цілу систему порушень дуже складно відновити. Важливо розуміти, що необхідний для нашого існування мелатонін виробляється лише вночі. Ба більше, щоб мозок дав команду запускати його виробництво, людина має заснути до 23:00, а сам гормон почне вироблятись з 2-ї до 4-ї години”, – коментує психологиня Олена Адамова в ефірі каналу “Україна”.

Якщо людина регулярно порушуватиме фази сну – це серйозно нашкодить її здоров’ю. Тож насамперед дайте собі відповідь, чи готові ви постійно жити в такому ритмі та режимі. Адже світловий день і ніч у вас за українським часом, відповідно, мозок сприймає цей час так само.

Експертка запевняє – навіть повноцінний сон на вихідних не змінить ваш загальний стан, проте на якийсь час покращити самопочуття допоможуть:

  • продовження сну до обіду;
  • вживання здорової їжі;
  • часті прогулянки на свіжому повітрі;
  • зменшення сидіння за комп’ютером та телефоном у неробочий час;
  • читання паперових книжок;
  • концентрація на фізичній активності: танці, йога, спортзал.

Запитайте себе, чи варта нова робота того стану, в якому ви перебуваєте? – радить психологиня. – Адже всі ці рекомендації, на жаль, не знімуть навантаження з вашої психіки та тіла. Тому дам вам ще дві поради. Перша – в час, коли ви намагатиметесь налаштувати свої біоритми, пошукати альтернативу цій роботі, а друга – розглянути варіант переїзду в країну, на яку працюєте”.

Поделиться