На станції “Академік Вернадський” провели перепис пінгвінів

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Українські полярники підрахували, скільки пінгвінів проживає на острові Галіндез, де розташована антарктична станція “Академік Вернадський”.

Перепис провели напередодні Дня обізнаності про пінгвінів, говориться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.

Зазначається, що біологи 26-ї Української антарктичної експедиції нарахували загалом 2310 дорослих і 599 пташенят. Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвісусідів.

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі (нагадуємо, що ці птахи харчуються крилем). Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки. Однак остаточні підсумки щодо “демографічної ситуації” можна буде зробити наприкінці сезону.

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Але попри все пташенята ростуть й активно вивчають навколишній світ. Зовсім скоро вони почнуть збиратися в ясла та готуватимуться до дорослого життя.

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Нагадуємо, що основний вид пінгвінів на Галіндез — Субантарктичні пінгвіни (пінгвіни дженту). Вони масово повертаються до “Вернадського”навесні на шлюбний сезон. В районі “Академіка Вернадсього” живуть три види пінгвінів: субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі та Антарктичний пінгвін.

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Загалом у світі існує 18 видів пінгвінів, і що цікаво – не всі з них живуть в районі Антарктиди. Наприклад, дрібні жовтоокі пінгвіни освоїли прибережну смугу лісу Нової Зеландії, ошатні магеланові зустрічаються на узбережжі Південної Америки, а чорноногі є корінними мешканцями Африки.

Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Поделиться