Як себе поводити на вулиці під час морозів: відповідь кардіолога

Фото: pexels.com

Чимало людей недооцінює можливість переохолодження та негативний вплив низьких температур.

До холоду особливо чутливі діти та літні люди (менше підшкірного жиру, погана терморегуляція), а також хворі на серцево-судинні захворювання. Про те, як уникнути переохолодження та працювати на вулиці розповіла для LeMonade кардіолог Олена Соломко.

За її словами, зимою важче відчувається фізичне навантаження, навіть прогулянка мокрим снігом або кучугурами може викликати симптоми у людей, що мають хронічні захворювання, що вже говорити про роботу лопатою.

Крім низьких температур, особливо небезпечні сильний вітер, сніг, дощ та вогкість (тепло втрачається набагато швидше). Гіпотермія означає, що температура тіла впала <35 градусів. Це відбувається коли організм не може виробляти достатньо енергії, щоб підтримувати внутрішню температуру тіла на належному рівні. Симптоми гіпотермії включають: порушення координації, сплутаність свідомості, уповільнені реакції, тремтіння та сонливість та можуть нагадувати симптоми сп’яніння”, — каже Олена.

Профілактика переохолодження:

Фото: pexels.com

– Носіть шари одягу. Це затримує повітря між шарами, утворюючи захисну ізоляцію.

– Тепло швидше губиться через голову, руки та ноги. Вуха також особливо схильні до обмороження. Тримайте ці частини у теплі.

Як безпечно прибирати сніг або виконувати роботу на вулиці?

– Робіть перерви.

– Звертайте увагу на свої відчуття, не працюйте при погіршенні самопочуття (часте явище в моїй практиці, основний аргумент — “нікому це зробити, хотів все встигнути”.

– Якщо відчуваєте небезпечні симптоми (біль за грудиною, відчуття сильного серцебиття, запаморочення), важливо вчасно звернутися за медичною допомогою. Нерідко фатальні наслідки настають через пізнє звернення після свят (“не хотів турбувати сім’ю, дочекаюся понеділка, піду до свого лікаря”). Іноді вирішальне значення мають не лише години, а й хвилини.

– Повноцінне харчування дуже важливе в холодну погоду, не виходьте надовго на вулицю голодним.

– Не пийте алкогольні напої до виходу на холод. Алкоголь може посилити відчуття тепла та призвести до недооцінки свого стану.

– Вивчайте серцево-легеневу реанімацію, доступні тренінги та курси, хоча б перегляньте навчальне відео на ютуб. Ефективний масаж серця випадковим перехожим може подвоїти або потроїти шанс вижити.

Поделиться