У голосуванні за дерусифікацію міських об’єктів Києва віддали понад 6,5 мільйона голосів

Фото: facebook.com/kyivtourism

У застосунку “Київ Цифровий” завершили рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами. Загалом було отримано понад 6,5 мільйона голосів, повідомили у КМДА.

За словами зуступника міського голови, секретаря Київської міскради Володимира Бондаренко, до рейтингового електронного голосування щодо перейменувань увійшли 296 об’єктів – їх відібрала експертна комісія. Українці активно брали участь у процесі перейменування віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ.

Кожен із нас усвідомлює те, що присвоєння нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення. Наразі отримані результати голосування передано в Київську міськраду для подальшого розгляду експертної комісії”, – зазначив Володимир Бондаренко.

Він додав, що згодом на основі експертних висновків депутатський корпус міськради буде приймати рішення щодо перейменувань міських об’єктів.

У КМДА нагадали, що до складу експертної комісії було залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Шевченка.

Із результатами голосування можна ознайомитись за посиланням. 

Поделиться