У Британії вік покупця алкоголю визначатимуть “розумні” камери

Вік визначить розумна система. Фото: Yoti

У Британії великі мережі супермаркетів почали тестувати автоматизовану систему перевірки віку. Так покупцям, що хочуть придбати алкоголь, не доведеться чекати співробітників біля кас самообслуговування.

Цей крок – частина тестування технологій міністерства внутрішніх справ, які мають допомагати при продажі алкогольних напоїв, повідомляє BBC.

Такі мережі, як Asda, Co-op й Morrisons вже встановлюють систему у деяких магазинах. Окрім того, вона вже використовується у магазині без кас Aldi у Лондоні.

Якщо клієнти згодні, камера визначатиме їхній вік, використовуючи алгоритми, складені на базі даних анонімних осіб. Якщо вона “вирішить”, що покупцеві менш як 25 років, йому доведеться показати посвідчення особи співробітнику торговельної точки.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Yoti (@getyoti)

Чекання підтвердження віку на касах самообслуговування інколи розчаровує покупців. Наші рішення для перевірки віку допомагають роздрібним торговцям, таким як Asda, відповідати вимогам регуляторних органів у всьому світі та йти в ногу з попитами споживачів на швидкі та зручні послуги, зберігаючи при цьому конфіденційність людей”, – зазначив Робін Томбс, виконавчий директор Yoti, компанії, що надає технологію.

У Yoti підкреслюють, що це не розпізнавання облич, і їх не намагатимуться зіставити з тими, що є в базі даних. Система також не зберігатиме отримані зображення.

Протестований на більш ніж 125 тисяч осіб у віці від шести до 60 років, алгоритм в середньому вгадував їх вік з точністю до 2,2 року (1,5 – серед тих, кому 16-20).

Поделиться