Мистецтво під час війни: одеський театр ляльок відправив путіна до пекла

Сцена з онлайн-вистави. Фото: facebook.com/oleg.vergelis

Одеський академічний театр ляльок продовжує працювати навіть в умовах війни. Про на своїй сторінці у Facebook розказав театральний критик Олег Вергеліс.

Зокрема, у театрі вже розпочали роботу над п’єсою Наталії Ворожбит “Зерносховище” про трагедію українського Голодомору. А відповіддю на російську агресію стали антивоєнні міні-вистави “Путін у пеклі” та “Останній дзвінок з бункера” – прем’єри відбувалися онлайн.

Як йдеться у дописі, 2022-й мав стати для Одеського академічного театру ляльок роком прем’єр та радісних свят, адже цього року круглі дати відзначають багато провідних акторів та режисерів, а самому театру виповнюється 90 років.

За декілька днів до початку повномаштабного російського вторгнення в Україну, 12 та 20 лютого, тут ще встигли провести два масштабні ювілейні вечори, присвячені 75-річчю директора-художнього керівника Йосипа Мерковича та такій же даті провідного актора Анатолія Лук’янченка. У роботу було запущено декілька нових проектів для дітей та дорослих, регулярно грали репертуарні вистави, проте 24 лютого все змінило.

Проте одеські лялькарі одразу ж показали активну позицію протесту проти російського вторгнення. Відповіддю на путінську агресію стали антивоєнні міні-вистави театру, прем’єра яких відбувалася в онлайн-режимі – “Путін у пеклі” та “Останній дзвінок із бункера” режисерів Елістіна Михайлова та Юрія Чайки за ідеєю Йосипа Мерковича.

Зокрема, у першій виставі знамениті тирани-лиходії минулого Адольф Гітлер, Йосип Сталін та Володимир Ленін зустрічають Путіна президента на тому світі і надають йому найпочесніше місце в пекельному казані. Другий проєкт – – про повний провал путінської “спецоперації”. Ці роботи зібрали чимало переглядів у соцмережах.

Сцена з онлайн-вистави. Фото: facebook.com/oleg.vergelis

Яскравими антивоєнними висловлюваннями в мережі, повідомили у театрі, стали самостійні роботи акторів – театральні мініатюри творчої сім’ї Олександра та Ірини Богдановичів, патріотичні авторські пісні заслуженого артиста України Станіслава Михайленка, які також зібрали тисячі переглядів та позитивних відгуків.

Окрім онлайн-режиму, театр використовує будь-яку можливість зустрічі з глядачами: навесні показали декілька безкоштовних дитячих вистав та майстер-класів з ляльководіння на безпечних виїзних майданчиках, а 14 червня нарешті отримали дозвіл грати спектаклі на рідній сцені – з дотриманням необхідних норм безпеки для глядачів (підвальна репетиційна зала переобладнана у бомбосховище на випадок тривоги).

Весь цей час у театрі триває репетиційний процес. Режисер Елістін Михайлов наразі працює над виставою “Зерносховище” за п’єсою Наталки Ворожбит, присвяченої трагічній темі Голодомору 1933 року. А режисер Юрій Чайка розпочав роботу над поетичною виставою “Вже почалося, мабуть, майбутнє” за віршами Ліни Костенко.

Окрім того, тут продовжують готуватися до 90-річного ювілею, який сподіваються відзначити вже після перемоги України над російськими агресорами.

Поделиться