Лікар Комаровський відповів, чи передається через поверхні штам коронавірусу “Дельта”

Євген Комаровский. Фото: .instagram.com/doctor_komarovskiy

Український лікар Євген Комаровский відповів, чи передається через поверхні штам коронавірусу “Дельта”.

Як зазначив Комаровський на своїй сторінці в Instagram, ще рік тому люди приділяли велику увагу тому, як потрібно обробляти поверхні, аби на них не лишалося вірусу, і так привчилися до цієї процедури, що роблять її автоматично, хоча начебто вже й не треба. Проте із появою суперзаразного штаму “Дельта” це питання постало знову – наскільки активний цей різновид у цьому сенсі, і чи реально заразитися контактним шляхом.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy)

Лікар зазначає, коронавірус штаму “дельта” передається з тією ж активністю, що і “альфа”.

Взагалі ставлення сучасної медицини – наукової, тієї, що еволюціонує та досліджує — до самого контактного шляху передачі коронавірусу принципово за час пандемії змінилося. На початку пандемії цей шлях розглядався заледве не як головний, тому всі ми мили, прали, а санітайзерам приділяли величезну увагу (пам’ятайте, як багато ми розповідали про те, як відкривати двері ліктями, обробляти телефони та ручки дверей). Зараз стало зрозуміло, що контактним шляхом отримає вірус максимум 1% заражених. Основний шлях — аерозольний”, — написав Комаровський.

Тому, зазначив лікар, він би зараз взагалі не переживав через можливість зараження через поверхні. Це можливо хіба тоді, коли якийсь реальний суперрозповсюджувач чхнув на щось, а людина негайно за це схопилася їй заразу, наприклад, потерла собі око.

Поделиться