“Ілон Маск телефонує Фаготу”: ТНМК розповіли про нове відео, щільний графік та корпоративи

Фото: пресслужба

Український гурт ТНМК презентував ролик на трек “Контакт”. Це перший сингл з нового альбому, над яким зараз працює. Ця пісня є своєрідним експериментом — гурт зробив її в кооперації з українським бітмейкером та аранжувальником Юрієм Медведем (Kodzu).

LeMonade дізнався в артистів про історію створення нової відеороботи, корпоративи та гастролі.

Розкажіть про саму пісню — яка вона?

  • На початку локдауну в березні ми готувалися до зйомок кліпу на пісню “Контакт”. Це  перший сингл, який був уже готовий з нового альбому, і ми думали про цей кліп. Ольга Навроцька, з якою ми багато разів співпрацювали, написала сценарій. У пісні йдеться про те, що Ілон Маск телефонує Фаготу і розповідає, що щойно людство зустрілося з першими представниками іноземної цивілізації — синіми жінками з планети Венера, які вимагають, щоб для контакту їм надіслали Фагота. Так само як у давнину перед битвами надсилали найбільшого богатиря для битви із супротивником. Фактично пісня є науково-фантастичним гумористичним оповіданням, що, власне, кліп і екранізує. Ми зрозуміли, що зняти все в повному обсязі не зможемо, тому що карантин, нічого не працює, всі сидять вдома. Тоді Фагот запропонував зробити анімацію з талановитою художницею Марією Оз. Робота відбувалася в такий спосіб: вона надіслала нам список емоцій, які нам потрібно було грати перед камерами. Кожен відзнявся вдома та надіслав Марії матеріал, з якого вона потім все це вимальовувала. І от нарешті ми готові його показати.  

Наскільки щільний графік у вас зараз у такий час?

  • У кожного свої проблеми. У мене так сталося, що цей рік дуже багато чого змінив, дуже багато чого припало: я під час карантину писав тексти пісень для ТНМК, це — головне.  Ще книжку нову закінчив, також спробував себе як сценариста серіалів — написав кілька епізодів детективу “Агенти справедливості”. Скажу чесно, дуже важко. Якби ще й карантину не було б, я б взагалі нічого не встиг. А так, на жаль, карантин мені в цьому допоміг, оскільки менше було справ, тренувань футбольних, комп’ютерних ігор (їх взагалі не стало). Я намагаюсь зробити все за своїм списком і не встигаю. 

У вас трохи змінювався склад за весь час існування, та й звучить “ТНМК” зовсім інакше. У вас є відчуття, що ви граєте в іншій групі — не тій, що 24 роки тому?

  • Якщо ви знаєте людей, які впевнені, що вони такі самі, як і двадцять чотири роки тому, то відправляйте їх в психіатричну лікарню. Неможливо зафіксувати якийсь стан і перебувати в ньому. Навіть якщо ви впевнені, що нічого не змінюється, то змінюється все. Подивіться, з якою швидкістю перешиковується світ — за цей час, що ми говоримо, у світі вже, мабуть, сталося ще щось, що його докорінно змінить. 

Чи складно вам на корпоративах змусити публіку під час застілля слухати пісні?

  • У нас не такі корпоративи, коли родина прокурора святкує п’ять років його молодшого сина, всі їдять сало, а ми їм зі сцени: “Гоп! Гоп!” Зараз корпоративи — це великі концерти, просто вони, наприклад, для айтішників. Які так поводяться, що іноді подібні  корпоративні свята фідбеком віддають більше за Палац спорту. Ми самі дивуємось — іноді буває так, що тричі на біс виходимо, бо нам так подобається ця публіка. Не існує двох однакових концертів, двох однакових пісень, все залежить від контексту. Так, іноді важко буває на корпоративах достукатися до аудиторії, але у нас така слухачі, що самі до кого хочеш достукається.

Чи може український артист сьогодні бути поза політикою?

  • Ні, не може. Ті хто кажуть, що спорт чи культура поза політикою — вони просто бояться втратити частину аудиторії. У нас зараз максимальна політизація суспільства — якщо ти щось скажеш гостре й однозначне — втратиш половину. Ми не такі розумні, ми не можемо втриматись і говоримо про те, що відчуваємо. Ще раз наголошую — не існує музики поза політикою. Ти або зізнаєшся у тому, що ти дурень і нічого не розумієш, тоді про що ти співаєш? Чому люди мають тебе слухати, якщо ти не розумієш, що відбувається навколо? Або ти такий хитрий і не хочеш нікого образити. Або ти божевільний святий Будда, який просто вищий за це все. От такі варіанти. 

Фагот. Фото: пресслужба

Якщо дивитися в минуле: тур з якою групою ви згадуєте, як “найкращий”?

  • Їх багато було. Нещодавно пригадували тур, як ми їздили з Apollo 440 і записали з ними трек за мотивами нашої гулянки в Одесі “Odesa dubstep”. Багато чого було й ми сподіваємося, що ще буде, найкращий тур — це той, до якого ти зараз збираєш речі. 

Чи можете згадати пісню, яка дуже швидко була написана?

  • Ми завжди наводимо приклад пісні “Зроби мені хіп-хоп”, яку ми зібрали за годину. Нам у 1996 році не вистачало для участі у фестивалі “Червона Рута-97” третього треку. Хто ж міг знати, що так вийде — можливо нам знову потрібно робити щось так само швидко…

ТНМК. Фото: пресслужба

Яка характеристика вам більше підійшла б — люди натхнення чи талановиті ремісники?

  • От щойно згадували “Зроби мені хіп-хоп”, а можна згадати “Гранули” — ми три роки над нею працювали, відкладали, ледь не викидали. Не буває одного алгоритму. Можна сказати, що я — людина натхнення і пишу тільки тоді, коли мені хочеться, але це буде поза й брехня. Треба вміти керувати собою, навіть власними фобіями, аби дійти до якогось результату.

Що ви вкладаєте в поняття “цікаве життя в гурті ТНМК”? Це підтримка та дружба?

  • Гурт, якщо це дійсно гурт, а не проєкт, який зібрав продюсер, вдягнув у якісь костюми й наказав їм обніматись перед виступом, вдаючи Red Hot Chili Peppers. Так от, справжній гурт — це родина. І не можна побудувати якісь рівні відносини. У вашій родині теж бувають сварки та непорозуміння? Але ж ви виходите якось з цього? Тому що ви цінуєте одне одного. Так само і в групі — якщо вона рухається, якщо не зупиняється — йде на якісь компроміси, іноді це приємно, іноді — ні, іноді щось дратує, а іноді це просто прекрасно, легко і весело. Сенс у тому, що бувають, як на зебрі, чорні смуги й білі смуги. Але рухатись потрібно цією зеброю далі. От ми й пробуємо. 

Фоззі. Фото: пресслужба

Олександре, розкажіть про зворушливий момент, пов’язаний з сім’єю. Зовсім недавно ви стали батьком двійні.

  • Ми ледь дихаємо, щоб впоратися. От я з вами зараз говорю, а це вже друга спроба записати відповіді — попередню спробу було перервано, бо прокинулися. Для нас головне протриматись — і для гурту, і для моєї родини. Робимо все, що від нас залежить. Рік у нас шалений і ми всі хочемо подолати його. До речі, ми про це зараз пишемо пісню. Я вам її потім поставлю.

Приєднуйтесь до нашого каналу в TikTok. Слідкуйте за новинами в Telegram, Instagram та Facebook.

Поделиться