Як накопичити гроші: топ-3 ефективних методи

Фото: pixabay.com

Кожна людина намагається відкласти гроші на відпустку, новий холодильник чи ремонт у квартирі. Але вдається це далеко не всім.

Перша практична методика, яка допоможе заощадити кошти — правило 10%.

Це коли дохід, припустимо 100%, не важливо скільки саме — це може бути і 5, і 50 тисяч, від яких слід вивести 10% у резерв, — пояснює фінансовий консультант Олексій Єленков в ефірі каналу “Україна”. — Потрібно взяти собі за звичку відкладати від усіх надходжень, які у вас є — завжди від певної суми виводити відсотки в резерв”.

Наступний наш інструмент, який допоможе заощадити — фінансовий календар.

Суть у тому, що кожен місяць має певну кількість днів, згідно з якими ви робите заощадження, наприклад, першого січня кладете у скарбничку 1 гривню, другого — 2 гривні, 31-го січня маєте покласти 31 гривню”, — розповів експерт.

Величезний плюс цього методу заощадження є те, що не потрібно відкладати величезні суми, але у підсумку за рік такої практики можна відкласти близько 6 тис. гривень.

І остання методика, якою пропонує скористатись фінансовий консультант, має назву купюра-друг.

Наприклад, ви вирішуєте, що 50 гривень — це ваша купюра-друг, йдете в магазин і розплачуєтесь 200-гривневою купюрою. Ваша решта 50-100 грн, і ви розумієте, що у ваших руках купюра-друг, відповідно ці 50 гривень маєте відкласти в скарбничку”, — поділився Олексій Єленков.

Отож у вашому розпорядженні три прості методи, якими можна заощадити гроші на омріяну покупку або подорож.

Приєднуйтесь до нашого каналу в TikTok. Слідкуйте за новинами в Telegram, Instagram та Facebook.

Поделиться